Bijzondere stukken onder de hamer op “Franeker kunstveiling”.

Op donderdag 12 december organiseert de Stichting Agrarische Dagen in Tulip Inn de Valk een unieke Franeker kunstveiling voor haar sponsors en belangstellenden. De opbrengst van deze veiling komt ten goede aan het Foppe Fonds. Veilingmeesters Tamme Feenstra en Peter Veltman zijn bijzonder tevreden over de kwaliteit van de inbreng: “we zijn ontzettend blij met de enthousiaste reacties van inbrengers. Zo hebben wij de eer een aantal unieke stukken onder de hamer te mogen hebben met Franeker als onderwerp of van Franeker kunstenaars. Zo komt er werk onder de hamer van: Sikko de Vries, Gerard Galema, Peter Vassilev, Mary Manikus, Martine Feenstra, Joan van der Brug, Jan Tromp, Abe Gerlsma, Pieter Pander, Bouke van der Sloot, Sjoerd de Vries en Johan Hemkes. Ook wordt er een thuiswedstrijd van SC Heerenveen (plus voorafgaand een diner) voor  2 personen geveild. Daarnaast stelt Foppe de Haan ook nog een gesigneerd shirt van Alfred Finnbogason beschikbaar.”

“Gezien de kwaliteit van inbreng hebben wij goede hoop op een prachtige opbrengst voor het fonds. Er zijn een aantal items die wij met belangstelling zullen veilen zoals twee prachtige beeldjes van Sikko de Vries, een bijzondere portrettekening van Pieter Pander, twee tekeningen van Bouke van der Sloot, een aquarel van Peter Vassilev, enkele schilderijen van Jan Tromp met onder andere een portret van Anna Maria van Schurmann en een doorkijk op de Froonacker. Ook is er een bijzondere museale zilveren lepel ingebracht; deze is in 1931 aan één van de PC-winnaars aangeboden door de gemeente Franeker. Daarnaast hebben we een aantal prachtige etsen van het Franeker stadhuis; voor liefhebbers een unieke gelegenheid om iets moois aan te schaffen.”

“De Rotary Franeker heeft tijdens de Agrarische Dagen met het Draaiend Rad al een flink bedrag (€3000) opgehaald; zij zullen dit bedrag tijdens de veilingavond symbolisch aan Foppe overhandigen. Wij hopen met de veiling ook nog een mooi bedrag op te halen voor dit prachtige fonds.”

Op zaterdagmiddag 7 december is in Tulip Inn de Valk een kijkmiddag van 14.00-17.00 uur waar de ca. 40 veilingitems worden getoond. De veiling op donderdagavond 12 december start op 21.30 uur en is publiek toegankelijk.

error: Bericht Beveiligd!